Biostymulacja (Linerase, Sculptra)

Zabieg biostymulujący polega na pobudzeniu naszych komórek do odnowy, większej syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry, jej napięcia. Są to zabiegi silnie odmładzające, przywracające strukturę i naturalną jędrność skóry.
Biostymulacja jest najbardziej naturalną metodą odmładzania, efekty widoczne są stopniowo ale utrzymują się dłużej niż przy innych zabiegach medycyny estetycznej – nawet do kilku lat.

SCULPTRA (kwas L-polimlekowy) – to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy, spłyca zmarszczki i bruzdy.
Sculptra okazał się być prawdziwym eliksirem młodości. Bezpieczny, biodegradowalny (tzn, całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie) w medycynie stosowany jest od 30 lat na przykład jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych czy implantów. Od lat dziewięćdziesiątych stosowano w lipodystrofii (zanikiem tkanki tłuszczowej).
Od końca lat dziewięćdziesiątych w 30 krajach wykonano ponad 150.000 zabiegów z użyciem Sculptry. Lek ten można stosować dwojako: profilaktycznie lub odmładzająco i liftingująco. Doskonale sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania owalu twarzy i obwisłych policzków, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo- wargowe, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Jest skuteczny w liftingu szyi, z powodzeniem można stosować do ciała, zwłaszcza tam, gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry (np. po utracie kilogramów czy po ciąży).

Preparat w postaci zawiesiny wprowadza się do skóry właściwej małymi porcjami, za pomocą strzykawki z cienką igłą lub przy pomocy kaniuli dermatologicznej.
Po zabiegu niezwykle ważne jest masowanie miejsc podania preparatu w celu równomiernego rozłożenia i równej stymulacji. Poleca się masaż co najmniej 2razy dziennie przez dwa tygodnie.
Pełna kuracja to seria 2-4 zabiegów w odstępach sześciotygodniowych lub dłuższych. Efekt utrzymuje się ok 2 lata, jeśli nie stosujemy zabiegu przypominającego.

 

LINERASE
Kolagen stanowi 30 % wszystkich białek i odpowiada za adhezję i regenerację komórek oraz za sprężystość i jędrność skóry. Od 25 roku życia tracimy go 1,5% rocznie. Z jednej strony zmniejsza się jego produkcja, a z drugiej zwiększa degradacja – włókna kolagenowe są słabsze, krótsze i bardziej skręcone. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Można temu zapobiegać.

Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała.

Stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra staje się wyraźnie odmłodzona.
Zabieg z użyciem Linerase przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat za pomocą cienkich igieł podawany jest jednak nieco głębiej, oraz w większych odstępach niż w przypadku większości mezoterapii. Po podaniu wykonywany jest lekki masaż.
Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki. Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po zabiegu skóra zyskuje widoczną i odczuwalną jędrność, staje się bardziej napięta i wygładzona.

Linerase otrzymał tytuł najlepszego preparatu do biostymulcji tkankowej w konkursie Perła Dermatologii Estetycznej 2016 organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych na najlepsze, najbardziej skuteczne i bezpieczne produkty

 

tel. 603 335 133
e-mail: kontakt@anestetica.pl

2 + 11 =