Laseroterapia

Do dyspozycji naszych klientów mamy urządzenie ALMA HARMONY XL PRO

Harmony PRO XL to platforma laserowa najnowszej generacji, produkt izraelskiej firmy Alma Lasers. Obsługuje różne typy zaawansowanych technologii laserowych i innych źródeł światła takich jak: laser Er: YAG 2940 nm, Er: Glass 1540 nm, Q-Switch 1064nm i 532 nm, Nd:YAG 1064 nm, światło podczerwone NIR, IPL, UV, LED, ultradźwięki Impact i Dye VL. . Harmony PRO oferuje rozwiązanie na większość problemów estetycznych i dermatologicznych.

To wszechstronne narzędzie, które umożliwia łączenie różnych typów laserów i technologii podczas jednej procedury zabiegowej. Techniki łączone zdecydowanie zwiększają skuteczność zabiegów. Platforma Harmony PRO to korzyść z doboru odpowiedniego lasera dostosowanego do problemu pacjenta.

ClearLift

to zabieg wykonywany przy pomocy nieablacyjnego lasera frakcyjnego Q-Switch (Nd:YAG 1064nm), Technologia bardzo krótkiego impulsu o wysokiej energii znalazła zastosowanie w walce z oznakami starzenia. Redukcja zmarszczek, przebudowa skóry, regeneracja kolagenu to główne zadania energii przekazywanej w głąb skóry w postaci wiązki frakcyjnej w technologii Q-Switch. 

Nieablacyjny laser Q-Switch znajduje swoje zastosowanie w przypadku niezwykle cienkiej i delikatnej skóry twarzy, niezależnie od jej fototypu, zabiegi można przeprowadzać na wrażliwych okolicach jak szyja, dekolt, okolica ust ( włącznie z czerwienią wargową ) i oczu.

Wskazania

– zmarszczki

– zmiany pigmentacyjne

– blizny i rozstępy

– fotostarzenie

– utrata elastyczności skóry

– przebarwienia

– usuwanie tatuaży

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, może po nim wystąpić lekkie zaczerwienienie i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może od razu wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i kremów nawilżających.

Dzięki temu, że ClearLift wywołuje głęboki efekt mechaniczny, skupiając energię pod naskórkiem a nie efekt termiczny, naskórek pozostaje nienaruszony. Dzięki temu jest to zabieg całoroczny. W trakcie procesu gojenia mikrouszkodzeń powstaje nowy kolagen, obkurczają się włókna tego już istniejącego co daje efekt zwiększenia napięcia tkanek i liftingu skóry.

 

Dye VL 500-600 nm 

Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. DyeVL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie. Technologia ta pozwala na efektywne leczenie pacjentów z zaburzeniami pigmentacyjnymi a także zmianami naczyniowymi. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótszym czasie. Dodatkowo komfort w czasie zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową. 

Wskazania

– rozszerzone naczynka

– przebarwienia

– naczyniaki płaskie

– trądzik różowaty

– fotostarzenie

– wiotkość skóry

Zabieg jest w pełni bezpieczny, efektywny i praktycznie bezbolesny. Nie powoduje wyłączenia pacjenta z codziennej aktywności i nie wymaga okresu rekonwalescencji po zabiegu. 

Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszej terapii. Ilość rozszerzonych naczyń jest zdecydowanie mniejsza a rumień bledszy i mniej reaktywny. W zależności od rozległości zmian oraz obszaru ciała, może być konieczne wykonanie serii zabiegów. 

Po zabiegu konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna przy użyciu kremów z filtrem UV.

 

SHR PRO 650-950 nm 

Super Hair Removal – depilacja przy pomocy głowicy z chłodzeniem kontaktowym

SHR PRO to najbezpieczniejsza metoda epilacji laserowej przeznaczona do wszystkich fototypów skóry i wykorzystująca precyzyjnie dobraną długość fali w zakresie 650-950 nm. Alma Super Hair Removal (SHR) polega na tzw. destrukcji termicznej, a więc stopniowym ogrzewaniu skóry właściwej do temperatury, która powoduje uszkodzenie mieszków włosowych i jednocześnie zapobiega wtórnemu wzrostowi włosów. 

Podczas używania tej głowicy możliwe jest usuwanie zarówno włosów ciemnych, jak i tych jaśniejszych, a precyzyjna kontrola stosowanej energii umożliwia dostosowanie zabiegu do każdego fototypu skóry, co czyni go bezpiecznym. 

Zabiegi należy powtarzać ze względu na różne fazy wzrostu włosów. Część z nich jest w fazie wzrostu i tylko te włosy są wrażliwe na działanie epilujące. Pozostałe włosy znajdują się w fazie przejściowej i fazie spoczynku, które trwają zazwyczaj od 3 do 9 tygodni. W tych okresach włosy nie są podatne na epilację. Powoduje to, że zabiegi muszą być powtarzane minimum 4–6, a nawet 8 razy w odstępach 4–6 tygodni, by w efekcie usunąć wiekszość włosów. Energia impulsu wyzwolonego przez głowice jest selektywnie absorbowana przez melaninę, czyli barwnik włosa. W wyniku tego procesu mieszek włosowy ulega przegrzaniu i zniszczeniu. Pierwszy zabieg usuwa ok. 25–30% włosów. 

Zabiegi epilacji można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest narażona na promieniowanie UV. Należy pamiętać, że zarówno przed zabiegiem, jak i po nim należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz bezwzględnie zrezygnować z solarium. 

 

iPixel Er:YAG 2940 nm 

Ablacyjny resurfacing skóry

Nowa technologia, którą wykorzystuje laser Pixel™, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Matryca lasera Pixel została skonstruowana w takim sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych, pomiędzy nimi jest nienaruszona tkanka co przyspiesza gojenie. Całkowita regeneracja skóry dokonuje się w ok. 28 dni.

Zabieg trwa średnio ok 10–25 minut. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie. 

Wskazania

– resurfacing skóry

– drobne zmarszczki

– blizny potrądzikowe

– przebarwienia

– rozstępy

– rozszerzone pory skóry

chNajlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowy. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach. 

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się uczucie suchości i ściągania skóry. W ciągu kilku dni występuje złuszczanie naskórka. Niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna przy użyciu odpowiednich kremów z filtrami. Brak ochrony UV może doprowadzić do powstania przebarwień.

tel. 603 335 133
e-mail: kontakt@anestetica.pl

5 + 10 =