Lipotransfer

Lipofiling czyli przeszczep własnego tłuszczu to metoda polegająca na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje jej nadmiar i podanie jej w obszary, gdzie chcemy zwiększyć objętość np. na twarzy lub poprawić jakość tkanek – dłonie, dekolt. Zaletą lipofilingu jest fakt, że w trakcie zabiegu otrzymujemy naturalny wypełniacz uzyskany z własnego tłuszczu, co stanowi gwarancję jego tolerancji przez organizm pacjenta, nie występują tu reakcje alergiczne.
Dzięki zastosowaniu własnego tłuszczu jako wypełniacza uzyskany efekt jest długi, gdyż zachowuje się jak nasza własna tkanka a nie ulega powolnemu metabolizmowi jak w przypadku syntetycznych preparatów.
Zaawansowana technika pozwala na uzyskanie najwyższej jakości materiału, bogatego w komórki macierzyste, które poprzez pobudzanie fibroblastów, stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość i młody wygląd skóry.
W trakcie zabiegu korygujemy partie ciała, gdzie na skutek procesów starzenia doszło do zaniku tkanki tłuszczowej, opadu tkanek, pojawiły się zmarszczki i zwiotczenie skóry. Dzięki przeszczepowi własnego tłuszczu możemy wymodelować sylwetkę, dodać objętości wybranym fragmentom ciała, dokonać liftingu twarzy, skorygować asymetrię, poprawić napięcie skóry oraz zniwelować zmarszczki.
Zabieg lipofilingu jest mało inwazyjny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.


Wskazania
– wolumetria policzków
– zaburzony owal twarzy
– ubytki tkanki tłuszczowej, również po wypadkach i zabiegach chirurgicznych
– uszkodzenia skóry, blizny
– utrata jędrności skóry
– zmarszczki i bruzdy

Przebieg zabiegu
etap pierwszy – pobranie tłuszczu czyli liposukcja, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym
etap drugi – przygotowanie tłuszczu poprzez jego oczyszczenie i zagęszczenie w specjalnym separatorze
etap trzeci – podanie w zaplanowane miejsca
Cały zabieg trwa około godziny i po zabiegu pacjent może udać się do domu. Powrót do pełnej aktywności wymaga kilku dni. Efekt wolumetryczny lipofilingu widoczny jest od razu po zabiegu, jednak dopiero po kilku tygodniach widać odmłodzenie i poprawę jakości skóry.
W okresie od 3 do 6 miesięcy ilość podanego tłuszczu zmniejszy się o 30-50 %, gdyż zostanie on wchłonięty przez organizm. Dlatego też po 6 miesiącach warto jest procedurę powtórzyć, aby zoptymalizować efekt lipofilingu.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie i siniaki, dlatego przez około tydzień należy ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne, saunę, solarium i gorące kąpiele.

Przeciwwskazania
– brak wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej do pobrania
– choroby autoimmunologiczne
– nowotwory i stany zapalne
– nadciśnienie II i III stopnia
– choroba niedokrwienna serca
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– hemofilia
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– opryszczka
– ciąża i karmienie piersią
– uczulenie na preparat znieczulający

tel. 603 335 133
e-mail: kontakt@anestetica.pl

7 + 2 =