Peelingi medyczne

Peeling to zabieg którego celem jest złuszczenie naskórka, a w przypadku głębszych pillingów dotarcie do skóry właściwej. Rodzaj pilingu i jego głębokość zależy od problemu skóry i oczekiwanych efektów. Zabieg polega na nałożeniu odpowiedniej substancji chemicznej, która wnika w głąb skóry i ma wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny. Piling wpływa więc na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Wskazania do przeprowadzenia pilingu chemicznego to:
– drobne zmarszczki , utrata jędrności skóry
– przebarwienia (piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate)
– blizny, trądzik, rozstępy skóry

W naszym gabinecie wykonujemy :

– Dermamelan – jest to skuteczna i bezpieczna terapia, która likwiduje przebarwienia słoneczne oraz te o podłożu hormonalnym (melasma). Mechanizm działania oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, enzymu biorącego udział w tworzeniu melaniny, odpowiedzialnej za powstawanie plam i przebarwień.
Zabieg, po uprzedniej konsultacji lekarskiej polega na nałożeniu przez lekarza specjalnej maski, z którą pacjent udaje się do domu. Maska jest zmywana po ok. 6-12 godzin, zależnie od zaleceń. Kontynuacja leczenia to stosowanie kremu Dermamelan, który pacjent otrzymuje podczas zabiegu.
Po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF, nie narażać się na długotrwałe działanie słońca, unikać podrażniania skóry przez inne pilingi lub zabiegi pielęgnacyjne. Skuteczność terapii oceniana jest na poziomie 95%.

– Easy TCA – czyli kwas trójchlorooctowy jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Złuszczanie naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje penetrację nawet do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po nałożeniu peelingu na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 10 dniach proces złuszczania jest zakończony. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.
Jest to znakomity zabieg aby wyrównać koloryt skóry, spowodować jej regenerację, spłycić blizny potrądzikowe i rozjaśnić przebarwienia.

– Xylogic Retix.C 4% – piling ten wykorzystuje retinol – czystą postać witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składnikow stosowanych w odmładzaniu skóry, oraz witaminę C i koktajl antyoxydantów, które rozjaśniają i regenerują skórę. Zabieg przeprowadzany jest w dwóch etapach, najpierw nakładane jest serum z wit. C, a po jego wchłonięciu maska z retinolem, z którą pacjent udaje się do domu i w zależności od zaleceń zmywa po 6-10h. Wskazaniami do tego pilingu jest sucha, zmęczona skóra, przebarwienia, skóra wiotka z objawami fotostarzenia. Zabieg może być wykonywany w serii 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

– Tox-Peel – jest to innowacyjny piling, będący alternatywą dla toksyny botulinowej. Połączenie kwasów AHA z licznymi peptydami i czynnikami wzrostu naskórka gwarantuje głęboką stymulację komórek skóry, poprawę jej jędrności i napięcia. Preparat zawiera silnie liftingujący kompleks V-TOX, zawierający acetyl-hexapeptyd potocznie zwany Argireliną. Argirelina blokuje przewodzenie impulsów do komórek mięśniowych, podobnie, chociaż delikatniej od toksyny botulinowej. Dzięki temu działa napinająco, spłyca zmarszczki i wygładza skórę. Po zabiegu możliwe jest drobnopłatkowe złuszczanie. Jak po wszystkich pilingach obowiązuje ochrona przed słońcem i stosowanie filtrów min. SPF 50 przez co najmniej 7 dni. Zabieg powinien być wykonywany w serii 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Cena

Dermamelan (kremy do pielęgnacji domowej w cenie) 1500 zł

TCA (krem pozabiegowy w cenie) 400 zł

Xylogic Retix C 200 zł

PQAge 400

tel. 603 335 133
e-mail: kontakt@anestetica.pl

2 + 1 =