Wypełniacze

Wypełniacze stosowane w medycynie estetycznej na bazie kwasu hialuronowego to podstawa w walce z upływającym czasem, kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w skórze. Jego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia i wypełnienie tkanek. Niestety z wiekiem zmniejsza się jego ilość i dobrym rozwiązaniem jest jego uzupełnienie. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego wykorzystywane są do modelowania twarzy. Budują swoiste rusztowanie, dzięki któremu efekt miękkiego liftingu utrzymuje się dłużej.

Najczęściej stosowany do modelowania twarzy, korygowania kształtu ust, policzków, bruzd nosowo – wargowych, odmładzania szyi, odmładzania dłoni.

Efekty widoczne przez 6-12 miesięcy, w zależności od gęstości preparatu. Jest wiele preparatów z kwasem hialuronowym, ważna jest jego gęstość, zawartość kwasu w preparacie, stopień usieciowania, substancje pomocnicze. O tym jaki preparat najlepiej zastosować zdecyduje lekarz w trakcie badania przed zabiegiem.

Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i drobne siniaki, które znikną w ciągu 3 dni. Da się je zamaskować makijażem. Pełny efekt zabiegu widać po ok. tygodniu. Bezpośrednio po zabiegu przez kilka godzin niepolecane jest przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych gł masażu twarzy, przez 2-3 dni należy unikać ekspozycji na ekstremalne temperatury – sauny, siłowni, solarium czy krioterapii.

Jeśli w planach pacjent ma podanie toksyny botulinowej – botoxu – należy ten zabieg wykonać ok. 2 tygodnie przed zastosowaniem wypełniaczy.

Mezoterapię igłową i podanie osocza bogatopłytkowego można przeprowadzić niezależnie od wypełniaczy.

Przeciwwskazania:
– Alergia na składniki preparatu
– Ciąża i okres karmienia piersią ( nie ma takich badań, jednak jest to przyjęte przeciwwskazanie)
– Osoby z uszkodzoną lub/i chorą skórą
– Pacjenci przyjmujący leki immunosupresyjne
– Pacjenci z aktywną chorobą autoimmunologiczną, nieuregulowaną cukrzycą, zaburzeniami krzepnięcia krwi

Cena
Preparaty Restylane, Stylage, Teosyal
0.5 ml – 700 zł
1 ml – 1200 zł
2 ml – 2000 zł
3 ml – 2800 zł

tel. 603 335 133
e-mail: kontakt@anestetica.pl

15 + 8 =